PP sáček je univerzální pomocník (nejen) v domácnosti


Když se vás někdo zeptá, jaké znáte druhy plastických hmot, co odpovíte? Většina z vás bude jmenovat bakelit, teflon, polyetylen a polystyren. Na jeden plast mnozí z vás zřejmě zapomenou, a přesto je to jeden z nejrozšířenějších materiálů – polypropylen. Polypropylen je plastická hmota velice svérázná. Je poměrně křehká, ale co je podstatné, je to naprosto ideální plast pro kontakt s potravinami. Proto se již desítky let z polypropylenu zhotovují různé sáčky a fólie, tedy obaly pro pečivo, ovoce a zeleninu a další potravinářské suroviny a výrobky. Je tedy docela pravděpodobné, že máte polypropylen doma i vy.

sponky do vlasů

Svéráznou kategorii polypropylenových výrobků tvoří PP sáčky. Zhotovují se v několika rozměrech, z nichž nejčastější jsou velikosti, odpovídající formátu A6 a A5. Můžete do nich ukládat různé drobnosti, což ocení zejména prodejci bižuterie, hraček, papírnictví a kancelářských potřeb. Využijete je v domácnostech i v zaměstnání a s jejich pomocí lze velmi efektivně udržet pořádek v zásuvkách vašeho psacího stolu.

Do PP sáčků lze ukládat i sušené bylinky a čajové směsi, ořechy a sušené ovoce, a protože jsou transparentní, lehké a dobře skladné, mohou být pro vás výhodnější, než objemné plastové dózy. Vyskládáte si je do regálu kuchyňské linky a máte před sebou přehledně uloženo vše, co potřebujete.

kancelářské sponky

PP sáček si můžete vzít s sebou i na dovolenou, pokud jste sběratelé suvenýrů a rádi si domů odtud vozíte různé kameny, písek, samorosty, mořské lastury atp.

Dobře uzavřený PP sáček nepřijímá a ani nevydává žádné pachy a dobře chrání obsah před průnikem vlhkosti a prachu. Je to tedy mnohem lepší volba, než sáčky z papíru. A obáváte-li se zbytečné ekologické zátěže, uvědomte si, že polypropylen je recyklovatelný plast, a že patří do kontejnerů s tříděným odpadem – samozřejmě na plasty.