Nekomplikujte si zbytečně stěhování


Také patříte k lidem, kteří opouští město a raději se uskromní a usídlí na venkově, kde je více klidu a méně stresu? Někteří to již provedli a zjistili, že to byl vynikající nápad. Výhody městského života vyznívaly zejména v období socialismu a krátce po sametové revoluci, ale dnes, kdy se města mění na mnohdy nebezpečné prostředí s vyšší kriminalitou a špatnými mezilidskými vztahy, bývá ke změně prostředí pádný důvod.

kontejnery na palubě

Jakmile se vám podaří prodat městský byt a pořídit vhodnou nemovitost, například rekreační chatu s celoročním provozem, zbývá už jen jediné – naplánovat vhodný termín stěhování a vše nachystat, aby stěhovací akce probíhala pokud možno v poklidu. Jestliže si objednáte spolehlivou stěhovací firmu, můžete být celkem bez starostí, ovšem co by se vám mohlo přihodit, je nepříjemné překvapení v době předávání nemovitosti původním vlastníkem. Ten vám může pár dnů před stěhováním oznámit, že nezvládá vyklidit původní vybavení, a že vám jej tam zdarma přenechá.

loď s kontejnery

Může se stát, že vás tam řada předmětů zaujme, například některé retro kousky nábytku, koberce, svítidla či spotřebiče, a že byste si je rádi ponechali, anebo se všemi věcmi alespoň důkladně probrali a provedli jejich třídění. Jak to ale provést, když máte sami plný byt věcí a vše se do vnitřních prostor chaty nevejde?

Vhodným řešením by mohl být sklad pronájem Praha. Kontejner je sice obludné plechové monstrum, ale ve vašem případě vám krátkodobě poslouží jako odkládací prostor pro předměty, kterých se chcete zbavit, anebo naopak je zachovat. Provedete důkladné třídění věcí, některé rozprodáte nebo darujete a ty, co se rozhodnete vyhodit, odvezete postupně na sběrný dvůr.

Kontejner spolehlivě chrání vnitřní prostor před povětrnostními vlivy a vy máte jistotu, že vaše věci nezmoknou, nezapráší se, a nepoškodí je ani silný vítr, sníh nebo námraza.