Proč mají anabolické steroidy prodej tak vysoký


Jako v každém jiném oboru, i v kulturistice najdeme nejrůznější přípravky, které nám mohou pomoci. A jedním z těch nejvíce využívaných jsou nejrůznější typy steroidů. Z nich pak mají anabolické steroidy prodej US Supplements zdaleka nejvyšší.

Je to především proto, že tyto jsou zdaleka nejpopulárnější. To samozřejmě neznamená, že jsou nejlepší – pouze to, že jsou dostatečně cenově dostupné a skutečně alespoň částečně fungují. Je však otázkou, v jakém smyslu.

cvičení a steroidy

Hlavním účelem je zde nárůst svalové hmoty. A právě tyto přípravky jej v hojné míře podporují. I to je důvod, proč se používají hlavně v silových sportech, především pak v kulturistice, kde není ve skutečnosti potřeba žádný namáhavý fyzický výkon, pouze muskulatura.

To vše zní samozřejmě dobře, problém je však v tom, že tyto přípravky mají také nežádoucí účinky na lidský organismus, podobně jako některé léky. Navíc se tím zlepší výkony do té míry, že atlet, který je nebere, v podstatě nemá šanci.

molekula steroidu

To je také důvod, proč bylo v naprosté většině případů používání steroidů zakázáno, a je považováno za doping. Pro kulturistiku však toto pravidlo příliš neplatí. Ano, oficiálně existuje, avšak s jeho dodržováním si hlavu nikdo příliš neláme. Můžeme najít svědectví bývalých kulturistů, kteří potvrdí, že bez jejich užívání v podstatě nemáte šanci na úspěch.

I proto jsou tak žádané a proto také jejich prodej nijak neklesá. Samozřejmě veřejně se k jejich užívání přízná jen málokdo – všichni rádi předstírají, že jejich svaly jsou výsledkem tvrdého tréninku a přísné diety. Ovšem ačkoliv oboje samozřejmě hraje velkou roli, není to ani zdaleka vše.

Pokud tedy o kulturistice začnete uvažovat, je rozhodně dobré o tom vědět. Alespoň budete mít informace o tom, do čeho jdete, a budete se tak moci rozhodnout, zda skutečně chcete závodit na profesionální úrovni. Jako u všech sportů i zde totiž platí, že za to budete muset zaplatit vysokou cenu – a rozhodně ne finanční.