Kdo vám pomůže s výstavbou betonového oplocení


Stavba betonových plotů Znojmo může přinášet určitá úskalí, o nichž se vám některé webové stránky záměrně nezmíní. Toto ještě podpoří fotografie a sestříhaná videa se záběry, jak se oplocení staví, respektive spíše sestavuje jako stavebnice suchým zděním, kde není nutné žádné pojivo, na která jsme zvyklí u cihlových a tvárnicových zdí.

kočka u zdi

Vyhloubení otvorů pro sloupky – zřejmě budete znát film „Anděl na horách“ s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli. Připomeneme si jej scénou s Josefem Kemrem, kde se společně učili základům sjezdového lyžování. Záběr kamery situaci odlehčí tím, že nejprve nabídne pohled na obličej pana Marvana, jak se směle prochází s lyžařskými holemi, ale kameraman pak sjede na jeho nohy, a ty nejsou dosud obuté v lyžařském vázání. Jakmile však lyže nazuje, začnou první problémy. S oplocením se to vyvíjí podobně, na počátku se jen směle procházíte po trávníku a vyměřujete rozestupy mezi sloupky, ale jakmile dojde na hloubení jam, jste v koncích. Uvědomíte si, že těch otvorů do téměř metrové hloubky je víc, jak šedesát, a že jste si vzali do úst velké sousto. Podpořit to mohou navíc problematická podloží, například kořeny stromů v zemi, velké balvany či skalisko apod.

košík u zdi

Hmotnost desek – profesionálové k vám přijedou s mechanizací, ale co vy? Kde máte autojeřáb i s jeřábníkem? Anebo alespoň elektrický kladkostroj s trojnožkou? Chcete snad stavět oplocení holýma rukama? Uvědomujete si, že je třeba každou desku zvednout do dvoumetrové výšky nad hlavu? A je vám jasné, že desky váží více jak tři čtvrtě metráku, a že i pro dva lidi je to obrovská zátěž? A když těch desek máte zvednout nad hlavu přes stovku, a žádná vám nesmí vyklouznout z ruky a spadnout na zem, bude to nápor i na psychiku. Rozmyslete si raději stavbu oplocení svépomocí a nabídněte ji profesionálům, kteří jsou navíc pojištění a poskytují na svou práci záruku.