Horké dny se blíží


Ano, ano, je to tak. Příroda si v tomto moc poroučet nedá. Můžeme pokazit celý planetární systém, ale zeměkouli jako takovou asi ke změně rychlosti nepřinutíme. Naštěstí. Teploty rok od roky stoupají, vedra se zvyšují a bude to už jen čím dál tím horší. Výmluvy, že za to nemůže naše civilizace jsou sice populární, ale poněkud nepravdivé. Prý se naše planeta otepluje cyklicky. Možná ano, ale určitě ne tak rychle jak se tomu děje v současnosti. Ale necháme planetu planetou a podíváme se, jak se dá proti vedru bojovat. Vevnitř v budovách máme různé ochlazovače vzduchu, ventilátory a další pomůcky k tomu abychom se alespoň nějak ochladili.

prkno u bazénu

Venku je to kapánek horší, zde můžeme tak zalézt do stínu, ale asi to moc nepomůže. Ano, to je ono, zalézt. Ne třeba do stínu, ale do vody. Do chladné a čisté vody, a to nám náš přehřátý organismus znovu nastartuje a zase bude ne chvíli klid. Dnes je již v každé domácnosti, tedy ne v té panelákové, k dispozici soukromý bazén. A je to právě on, kdo nám bude v tom horku pomáhat. Jistě se už pomalu připravujete na kontrolu vody. Máte v ní všechno? Například chlorové tablety?

děti v bazénu

Pozor, není dobré na ně zapomenout. Jsou lepší nežli klasický chlor, protože umí uvolnit potřebné látky postupně. Takže je zde obrovská výhoda. Bez nich by asi voda dlouho nevydržela a byla by za chvíli nějak podivně barevná. Chlorové tabletu ji nečistí přímým způsobem, na to je filtrace, ale způsobují hubení škodlivých organismů. Bez toho by voda zezelenala a byla by plná sinic, jak můžeme vidět na některých částech přírodních nádrží. Koupání v takové vodě je přímo nemožné a nepříjemné. A pro některé jedince může být dokonce nebezpečné. Proč? Protože sinice a další mikroorganismy našemu tělu a pokožce zvláště rozhodně neprospívají. Proto se jim musíme vyhýbat. Chlor je jedna z cest, jak to udělat.