Bez peněz to není ono


Lidé mající dost peněz jsou na tom vždycky lépe než ti, kteří se potýkají s jejich nedostatkem. Není se tu čemu divit, jelikož se za peníze dá sehnat to, co my lidé potřebujeme, zatímco bez nich se už dnes nesežene pomalu nic. A tento fakt nás nutí pracovat a vydělávat si, případně se pokoušet o získání potřebných finančních prostředků nějakým jiným způsobem.

Peníze potřebujeme, a je dobře, pokud se nám jich podaří vydělat dost. Jenže podaří se nám právě takového ideálu vždycky dosáhnout? Bohužel nepodaří. Ani ti, kdo pracují usilovně, nemají zaručený dostatečný příjem, a i ti, kdo se snaží hospodařit se svými příjmy zodpovědně, mohou někdy sklouznout do finančních problémů, třeba když je zaskočí nějaké nečekané výdaje.

drobné mince

A když někdo nemá vlastních peněz tolik, kolik by jich potřeboval mít? Pak nemůže utrácet, dokud si nepolepší. A čím si mohou lidé polepšit? Třeba i tím, že si na dobu nedostatku někde vezmou půjčku. S tou totiž zvládnou svůj život snáze. A splatí ji později, až si vydělají dost.

A tak se někdy bere bankovní půjčka a někdy pro změnu nebankovní hypotéka. A podle čeho se při volbě půjčky lidé rozhodují? Samozřejmě podle dostupnosti https://www.golemfinance.cz/cz/dostupnost-bydleni a výhodnosti nabídek, které jim finanční ústavy předkládají. Je přece jasné, že si nikdo rozumný nepůjčí tak, aby se mu to nevyplácelo, má-li na výběr i něco lepšího, a pochopitelně se nebude někdo snažit o získání půjčky, kterou nedostane kvůli nízkému příjmu nebo záznamům v registrech dlužníků.

finance v kapse

A co to znamená? Že si lidé často berou raději právě nebankovní hypotéky. Protože u těch dají do zástavy nemovitost a přijdou si výhodně na své, i když nejsou zrovna dokonalí. A když tu dostanou potřebné finanční prostředky snadno a rychle, proč by se měli namáhat s předkládáním hory lejster někde v bance, kde vše závisí na tom, zda se předložené údaje budou úředníkům líbit nebo ne?