Vyřešte únik vody v domě rychle a snadno


Ve filmu „Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“ se setkáte s tolika humornými scénami, že si tuto mimochodem jednu z nejzdařilejších komedií naší kinematografie můžete promítat častěji. Zřejmě vám vůbec nebude „proti srsti“ sledovat prostředí vlhkého příbytku, kde je voda běžným živlem, a kde je dokonce sklepení vodou zcela zaplavené. Kdybyste však měli v takovém domě bydlet, zcela by to měnilo situaci. Málokdo by dopustil něco takového, a to zejména v zimním období.

vodovodní kohoutek

Dokud je v domácnosti voda pod kontrolou, můžeme tento film sledovat třeba s návštěvou a pojídat u toho obložené chlebíčky, ale jakmile se objeví mokrá mapa na zdi, jedná se o havarijní situaci, kterou je třeba ihned řešit.

kleště sikovky

Na co tvůrci filmu pozapomněli – zamysleli jste se někdy nad tím, co by se stalo u vás doma, kdyby se objevila voda ve zdi? Napadlo vás, že se tu také nachází elektroinstalace, a že kontakt s vodou by mohl znamenat ohrožení zdraví a života vás všech? Na toto tvůrci zmíněného filmu možná pozapomněli, anebo se tím vůbec nezabývali zcela záměrně, jenže toto je jeden z pádných důvodů co nejrychleji volat instalatérský havarijní servis a řešit únik vody jako nebezpečnou situaci.

Uložte si telefon na instalatéry ještě za sucha – když vám někdo v zimě rozbije v domě okno, třeba nedopatřením odlétne kámen od pneumatiky auta a strefí se přímo k vám, může vám během jediné hodiny klesnout teplota v domě natolik, že vám umrznou pokojové rostliny, proto se vyplatí mít zjištěný telefon na sklenáře a ihned situaci řešit. Podobné je to i se zámečníky, když si doma zabouchnete klíče v zámku. Mít telefon zjištěný i na instalatéry se také vyplatí, nebudete se zdržovat hledáním na Internetu, pouze uzavřete uzávěr vody, vypnete přívod elektřiny a do hodiny jsou instalatéři u vás a během krátké doby je havárie vyřešena.