Uspořádejte kobercovou párty


Když si v zimním období zvete domů návštěvu, například při příležitosti narozenin vaší partnerky, která se narodila na konci listopadu, máte poměrně omezené možnosti, co se týče posezení. V obývacím pokoji bývá sedací souprava složená z pohovky a dvou křesel, kam se celkem vedle sebe vyskládá pět nebo šest osob. Ale pokud je vás víc, nezbývá, než někoho posadit na koberec. A to je situace, která by vám mohla poskytnout inspiraci ohledně kobercové párty.

koberec v obýváku

Provedete to tak, že z obýváku odnesete sedací soupravu a konferenční stolek, například do ložnice, a na jejich místo vyskládáte podnosy s občerstvením. Každý pak obdrží polštářek a posezení se uskuteční přímo na koberci. Výhoda spočívá v tom, že jste všichni v těsné blízkosti a v jedné rovině, nikdo není někde nahoře a nikdo dole, vidíte si do tváře a můžete spolu i lépe komunikovat. Můžete se i navzájem dotýkat, masírovat záda a zátylek a hrát tu společenské hry nebo skládat puzzle.

obývací pokoj

Koberec musí být čistý

Tato idylka ale končí v okamžiku, kdy si vaši hosté začnou všímat různých skvrn a vyšlapaných cestiček. Kdyby šlo ale jen o skvrny, tak se to dá tolerovat tím, že si jich přestanete všímat, ale pokud koberec zapáchá, může to být natolik nesnesitelné, že to předčasně vaši návštěvu ukončí. Jen si představte, že byste se posadili u někoho na podlahu a vzápětí ucítili „vůni“ silně propocených ponožek.

Toto se stává tam, kde se po koberci chodí v ponožkách nebo naboso, a kde se koberec pouze vysává běžným vysavačem. Ten ale zápach z koberce neodstraní a nezachytí všechny bakterie, které se živí potem z chodidel, proto chcete-li podniknout kobercovou párty (a nejen tehdy), musíte povolat na čištění koberce profesionály. Prohlédnete si ceník čištění koberců a domluvíte se na vhodném termínu důkladného vyčištění podlahové krytiny.