Překonejte strach ze zubaře sami i bez analgetik a alkoholu


Lidé, kteří si neví rady, jak překonat z něčeho strach, se snaží utlumit mysl různými podpůrnými prostředky v domnění, že to zabere. Ve skutečnosti to ale mívá opačný efekt. Kupříkladu alkohol na kuráž – zpočátku zabere, ale to pouze v první moment, a jakmile bude jeho účinek odeznívat, dostaví se kocovina (úbytek minerálů a stopových prvků v těle) a budete na tom ještě hůře, než před tím. Kofein zas zvyšuje hladinu stresových hormonů, takže vytváří pravý opak, než co bychom chtěli, a analgetika spíše tlumí bolest, ale strach potlačit nedovedou.

zubní ordinace

Zapomeňte na tyto nepřirozené https://biofarma.cz/cz/vyzkum-clanky-publikace/myty-o-cerstvem-mase-jak-je-to-se-zranim-masa toxické či syntetické preparáty a důvěřujte raději sami sobě a přírodě. Vyzkoušejte například adaptogenní bylinky v podobě ájurvédských čajů či kávy, udržují hormonální rovnováhu, pomáhají brzdit projevy stresu a jsou účinnými pomocníky v překonání různých strachů a depresí.

bolest zubů

Strach ze zubaře – navštěvujte častěji prodejny zdravé výživy a vyhýbejte se bílé mouce, bílému cukru a nadměrné konzumaci masa. Rostlinná strava bohatá na celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninu, ovoce a ořechy spolu s adaptogenními bylinkami bude účinkovat i při potlačení strachu ze zubaře v Praze. Zároveň byste si měli uvědomit, že zubní lékaři postupují tak, aby zabránili bolestivým zákrokům vhodným podáním znecitlivujících přípravků. Můžete být bez obav, že byste se svíjeli v křesle bolestí, a lékař si v tom ještě sadisticky liboval, to tedy rozhodně nehrozí.

Zubní lékař je přece jen profesionál a má zájem odvézt precizní výkon, a když se mu budete v křesle svíjet a plácat sebou jako kapr na souši, nebude se moci plně na svou práci soustředit a dopadlo by to všelijak. A co by vám ještě mohlo pomoci překonat strach v zubní ordinaci, je dobrá informovanost o tom, co vás čeká za zákrok, a jak bude probíhat. Jestliže předem víte a máte zaručeno, že to lehce zvládnete, a že nepůjde o bolestivou záležitost, váš strach se rozplyne, jako pára nad hrncem.