Partner ztratil zájem o sex – co dál?


Máte dojem, že svému muži v posteli nestačíte? Začínáte si všímat, že jeho zájem o sex poklesl? To může znamenat otázky, které si žádná žena nechce pokládat. Podvádí mě můj muž? Má jinou? Už se mu nelíbím? Není třeba panikařit. Jako většinu věcí ve vztahu, i tohle pomůže vyřešit komunikace. Nebojte se si se svým partnerem promluvit o tom, co cítíte a jak se k tomu, že vaše sexuální aktivita v posteli poklesla, stavíte. Jste přeci dva dospělí lidé, kteří jsou ve vztahu už nejspíš nějakou dobu. S partnerem byste měla být schopná probírat vše, včetně vašeho sexuálního života. Není nic divného, když po několika letech vztahu zájem o sex poleví.

pár

Přeci jen, přichází většinou děti a další starosti, které nám berou čas, energii a zaměstnávají hlavu. Na druhou stranu, úplný úpadek sexu není úplně v pořádku. Pokud to tak zcela vyhovuje oběma partnerům, pak v tom samozřejmě není žádný problém. Ovšem pokud se jeden cítí nepochopený a neuspokojený, je na místě si o toto problému promluvit. Možná váš partner zažívá stereotyp, v kterém se tolik zavrtal, že ztratil o sex zájem. V takovém případě by mohlo pomoci se ze stereotypu vymanit. A můžete k tomu přispět i vy.

žena a muž

Zkuste navrhnout milování na jiném místě, než jste doposud zvyklí, nebo si pořiďte nové erotické prádlo, kterým se pak manželovi pochlubíte. Stejně tak mohou dobře zafungovat hračky, které si pro vzájemné hrátky zakoupíte. Výběr je široký, a můžete si s nimi užít spoustu zábav. Někdy je ale problém fyzického rázu. Muži středního věku často trpí erektilní dysfunkcí, která jim zabraňuje dosáhnou erekce. Muži se za tento problém často stydí a nechtějí o tom mluvit s nikým, ani se svou partnerkou. Přitom se opravdu není zač stydět. Mohou pomoci přípravky na podporu erekce, které zakoupíte v lékárně, na e-shopech, nebo je partnerovi předepíše lékař.