Objevte v Jeseníkách městečko Zlaté Hory a rašeliniště Rejvíz


https://www.slevoteka.cz/romanticke-pobyty/ =”Content-Type” content=”text/html; charset=UTF-8″>

O existenci Jeseníků se dovídají již žáci na základních školách a učí se, že nejvyšší horou tohoto pohoří je Praděd, a že je to zároveň nejvyšší hora Moravy a druhý nejvyšší vrchol v republice. Pokud přímo nežijí v této oblasti, je to pro ně stejná exotika, jako pobyt v Chorvatsku na Jadranu. Vypravit se do Jeseníků na prázdniny lze ovšem poměrně snadno, není to daleko a je to rozhodně blíž než zmiňované Chorvatsko. Nemáme tu sice k dispozici moře, ale jsou tu jiná lákadla, která v Chorvatsku nespatříte.

Jeseníky v zimě

Zlaté Hory a Rejvíz – Městečko Zlaté Hory je, jak napovídá jeho název, zasvěceno již od osídlení území Kelty těžbě zlata. Těžilo se tu již zhruba pět století před naším letopočtem a v těžbě se pokračovalo i ve středověku. Čilý těžební ruch neutuchal ani za socialismu, osmdesátá léta byla známá těžbou kovových rud a mezi roky 1990 a 1993 se tu lidé pokoušeli znovu těžit zlato, a dokonce úspěšně – podařilo se tu z podzemí vydolovat půl druhé tuny tohoto drahého kovu.

Jeseníky v létě

Co by vás však mohlo zajímat kromě této ryze zemité činnosti, jsou i přírodní krásy, více vzdušné, protkané svobodou a volností. Nedaleko od Zlatých Hor, kam se můžete vypravit i pěšky, se nachází rašeliniště Rejvíz. Je umístěno na náhorní plošině mezi Zlatými Horami a Jeseníkem a jsou odtud také zajímavé výhledy do krajiny Hrubého Jeseníku. Jestliže si zajistíte ubytování Jeseníky apartmány https://apartmanymax.cz/ubytovani/, můžete se na Rejvíz vypravit z Malé Morávky a cestou se zastavit na Pradědu, kde je v provozu vyhlídková terasa a restaurace. Výlet do těchto končin doporučujeme za teplého a slunečného počasí, abyste také z pohledu do krajiny něco měli.

A budete-li mít zájem, projděte se podél říčky Bílá Opava směrem od Pradědu do Karlovy Studánky, čeká tu na vás romantický kaňon s kaskádou vodopádů a tůní a s chráněnou okolní vegetací, a to vše s přirozeným výskytem zdraví prospěšných záporných iontů.