Když je demolice nutností


Někdy nás situace donutí a my musíme zbourat náš rodný dům. Nikdy to nebude lehké rozhodnutí, ale může to být i díky rozhodnutí statika, který řekne, že další pobyt v tomto domku by mohl být nebezpečný, protože hrozí zhroucení nosné zdi nebo i celého domu.

Velký vliv na statiku domu mají povodně. Pokud máte domek v záplavové oblasti a prošel-li několika povodněmi, které jsou v naši zemi poměrně časté, může dojít k poruše základů a tím pádem jej statik označí k demolici.

demolice domu

Někdy se ale k demolici domu rozhodnete i sami. Doby, kdy se stavěli domky svépomocí, takže se volily nejlevnější materiály, stavěli si je lidé sami, bez odborných znalostí, to může znamenat, že v domku budou bydlet dvě tři generace a vy, pokud takový domek zdědíte, zjistíte, jak je neefektivně postavený, jak je vysokoenergeticky náročný a že nevyhovuje vašim potřebám na pohodlné bydlení. Využijete však pozemek a starý dům zbouráte na úkor novému, nízkonákladovému bydlení.

Hledáte firmu, která by provedla domu a vy byste se nemuseli o nic starat a přišli byste k dokonale vyčištěnému pozemku, na kterém byste mohli začít stavět váš vysněný dům? Není nic snazšího, takových firem ve svém okolí najdete spoustu a jejich profesionalita bude zaručena. Ušetří vám spoustu starostí, hlavně tím, že mají bourací stroje, ale také tím, že bourání provedou bezpečně, takže nevzniknou žádné zbytečné další škody ale hlavně, odvezou veškeré sutiny na příslušné skládky, a tím vám ušetří náklady na vozidla, ale také na náklady na samotné skládce, za sutiny se totiž platí.

demolice domu

Někdy se nedá dům zachránit rekonstrukcí a je potřeba dům zbourat. Neděste se toho, najměte profesionály a postavte si nový dům, přesně podle svých představ, ale hlavně podle nejnovějších stavebních postupů, které zaručí jeho nízkonákladovost při jeho používání. A to se přece vyplatí.