Jak fungují terče pod dlažbu


Je pravdou, že ve stavebnictví se vyzná mnohem méně lidí, než bychom čekali, vzhledem k tomu, že mnoho z nás je přesvědčeno o tom, že by si dokázalo postavit dům samo. Ano, pravděpodobně by to dokázali, avšak výsledek by s největší pravděpodobností nebyl zrovna ideální. Pokud chceme, aby byl skutečně bezpečný a kvalitní, pak je dobré se obrátit na odborníka. Ten totiž zná i věci, které by běžného člověka zkrátka nenapadly.

lidé na terase

Jednou z nich je i stavba skutečně rovných teras. Ani to totiž není tak snadný úkol, zvláště pokud máme svažitý terén či terén s dírami, případně není možné vše udělat naprosto rovně. Zde jim totiž pomáhají rektifikační terče pod dlažbu na terase. Ty nám pomáhají případné nerovnosti vyrovnat, je však potřeba vědět, kdy a jak je použít.

V první řadě bychom se měli ptát, zda není možné jiné, lepší řešení. Tím může být třeba vyrovnání nerovností terénu pod terasou. To je totiž vždycky preferované, neboť je jednak levnější a za druhé také mnohem lepší, než použít terč. Vyrovnání terénu totiž udrží terasu mnohem stabilnější. Avšak, jak již bylo řečeno, není vždy možné tuto metodu použít. A právě zde nastupují tyto terče.

rodinný dům s terasou

Jedná se o nejčastěji gumové podložky, které jsou při stavbě terasy uloženy pod její dlažbou tak, aby zakryly případné nerovnosti. Díky tomu se pak jeví jako dokonale rovná, i když tomu tak ve skutečnosti nemusí být. Důležité však je, že povrch je rovný, což je jedním ze základů nejen pro naše pohodlí, ale také pro bezpečnost. To platí zvláště, pokud máme malé děti. Ty totiž mnohem spíše zakopnou a upadnou, a to by mohlo mít nepěkné následky, zvláště pokud je ona dlažba tvrdá.

V tomto případě se tedy rozhodně vyplatí poslechnout rady odborníků. Ti totiž moc dobře vědí, co říkají a proč. Je tedy důležité, abychom těchto doporučení dbali, pokud chceme opravdu bezpečný domov.