Co vše zahrnuje montáž připojení bazénu


Všichni víme, že koupí bazénu práce ani zdaleka nekončí. Naopak, to nejhorší nám teprve začíná, i když to zde samozřejmě závisí na tom, jaký typ bazénu máme. Pokud jsme si však vybrali ten klasický zapuštěný, pak věřte, že nás toho čeká opravdu hodně. Montáž připojení bazénu Bazény Gluc totiž není zrovna snadná.

V první řadě je potřeba vykopat dostatečně velkou jámu. Ta musí být větší, než jsou rozměry daného bazénu. A pokud jste si pořídili nějaký velký, rozhodně se vyplatí použít těžkou techniku, než již na to s krumpáčem, lopatou a rýčem. Také je nutné ji zbavit veškerých kamenů, kořenů či ostrých hran, které by mohly bazén poškodit. Podlaha i stěna musí být naprosto hladké.

plavání v bazénu

Po vykopání jámy je nutné umístit onen bazén dovnitř a upevnit jej. To je sice poněkud jednodušší, pokud je samonosný, i tak však musíte být přesní. Navíc je důležité, aby strana, na které je otvor pro odtok vody, byla přesně tam, kde ji chcete mít. Následně je potřeba zasypat mezery mezi hranou jámy a bazénem. K tomu se samozřejmě použije hlína, kterou jsme předtím vykopali. Zde však musíme dát pozor, aby se nám tam nedostaly kameny. Je nutné použít čistou hlínu, jinak hrozí protržení stěny bazénu, a to nikdo nechce.

bazén s čistou vodou

Poté, co máme bazén v pořádku umístěn a upevněn, je to nejhorší za námi. Nyní už je potřeba jen okraje co nejvíce udusat, aby nám hlína nelítala do vody. Pomoci si můžeme i válcem. Tak máme připravenou půdu pro jeden ze závěrečných kroků.

Tím je zpevnění okrajů, které jsme předtím udusali, a to například betonem či dlaždičkami. To je nutné, neboť z bazénu bude stříkat voda, a kdyby se dostala na hlínu, vznikalo by bláto, které bychom následně nanosili do vody. I to je důvod, proč je vždy zhruba v okolí 50 cm od kraje bazénu nepromokavý materiál, nejčastěji právě již zmíněný beton či dlaždičky. Samozřejmě, nebudeme nic zastírat, práce je to namáhavá. Naštěstí mnohé firmy nabízí, že ji vykonají na nás. Ano, budeme za to muset zaplatit, avšak zato se nebudeme muset o nic starat. A to se také hodí.