Bude se vám řídit lépe


Získat řidičský průkaz dnes není nic těžkého, co by se nedalo zvládnout. Stačí se zapsat do autoškoly, absolvovat ji a úspěšně zvládnout závěrečné jízdy a zkoušky. Bohužel testy jsou zastaralé a koncipované tak, že se stačí naučit jen samotné testové otázky. To že testy nejsou vhodné a naučí se je i cvičená opice už si všimli po letech i ve vládě, a tak postupně dochází ke ztížení podmínek pro získání řidičského průkazu. Na druhé straně ovšem povolíme nezletilým usednout za volant, i když za přítomnosti jakéhosi mentora. Za volantem denně potkáte spoustu nebezpečných jedinců, kterým by více než auto slušel pobyt v nápravném zařízení, protože se za volantem chovají neuvěřitelně agresivně a ohrožují ostatní.

auta provoz

Agresivní řidiči ale nejsou jediným problémem, se kterým se budete v autě setkávat. Problémem je i to, že občas nám do karet nehraje počasí. Husté sněžení, náledí, mlha nebo velká bouřka jsou jevy, které většinou přichází nejlépe znenadání a my se s nimi musíme nějak poprat. Většinou stačí chvilku počkat a sníh i déšť pominou. Náledí se člověk musí naučit zvládnout tak že prostě budete jezdit za každého počasí. Co ale jen tak nezmizí, jsou sluneční paprsky.

muž brýle

Sluneční paprsky umí být pořádně agresivní. Jistě jste se s tím setkali i vy, že vám slunce pražilo do očí tak, že jste neviděli na krok. Tento problém jde vyřešit snadno, stačí si pořídit do auta polarizační brýle pro řidiče a nevytahovat je ven z auta. Spousta aut má moderní přihrádky přímo na brýle, abyste je měli hned při ruce. Využijte to a kupte si brýle se speciálním filtrem, který buď pohlcuje sluneční světlo, zatímco nemění vnímání barev, a nebo zvýší viditelnost ve tmě. Jde o dva druhy brýlí, které byste v autě rozhodně měli mít. Dokážou vás dostat z nepříjemných situací, ale musíte je mít samozřejmě na očích, nikoliv schované.