Jak si stojí prodej mobilních domů v naší republice?


Ač je snem mnoha lidí bydlet ve vlastním, někteří z těchto lidí nechtějí být připoutáni k jednomu místu. Mají rádi cestování, vstávat ráno s tím, že neví, kde večer budou spát. Právě pro ně jsou určeny nejrůznější karavany a jiné mobilní domy.

Ty zažily svůj boom hlavně ve Spojených státech Amerických. A není divu, tamější mentalita lidí je mnohem více nakloněná volnosti, než je tomu u nás. K tomu je potřeba přidat i vzdálenosti, které tam je potřeba překonávat. My v naší malé zemičce si to ani neumíme představit. Například i cesta za příbuznými může trvat i několik dní. Srovnejme to s naší republikou, kterou lze projet od západu na východ prakticky za půl dne.

karavan1

Ovšem, jak již bylo řečeno, karavany je možné koupit již i u nás. Je ovšem také pravdou, že prodej mobilních domů zatím není na nějak vysoké úrovni. Je to především proto, že i ti, kteří by o to měli zájem, brzy zasáhne realita běžného života.

Ten se totiž neskládá z cestování, nýbrž z toho, že ráno jdete do práce, z ní se vrátíte vyčerpaní domů, a jste rádi, že si můžete v klidu odpočinout. A ideální je, aby vzdálenost mezi vaším bydlištěm a zaměstnáním byla co nejmenší. Na nějaké cestování pak není ani pomyšlení.

karavan2

Pokud chcete například o víkendu navštívit nějaké památky, zjistíte, že vám na to pohodlně stačí jeden den. Osobním automobilem se navíc dostanete prakticky kamkoliv. V naprosté většině případů tedy není nutné někde přespávat.

Je tedy jasné, že bydlení v mobilních domech se u nás tolik neuchytí, a to především díky velikosti naší země a jejím klimatickým podmínkám. Přeci jen, být zavřený v karavanu, když je venku -10, to asi není příliš příjemné. Zvláště když je vás víc.

Pokud však o něj máte zájem, rozhodně zde ta možnost je. Jen však předem uvažte, zda jej skutečně využijete, ať zbytečně nevyhazujete peníze. Není to totiž v žádném případě levná záležitost.