Dopřejte lidem kvalitní ovocnou zmrzlinu


Pěstujete na své farmě ovoce více druhů a pouze část rozprodáváte v podobě celých plodů? Máte možnost zbytek úrody zpracovat do podoby ovocných dření a pasírovaných kousků, které poslouží jako polotovar pro výrobu kvalitní BIO zmrzliny? Pak máte možnost nabídnout lidem tolik žádané zmrzlinové výrobky.

Zmrzlina patří k nejoblíbenějším pochutinám, a to nejen v letním období. Představte si, že si na kvalitní zmrzlině pochutnávají i lyžaři na sjezdovkách. Není to výrazně sezonní záležitost, a to zejména tehdy, jde-li o výrobky ovocné, doplněné čokoládou, vanilkou nebo zázvorem či skořicí. Zmrzliny lze vyrobit v bezpočtu variací a nabízet je na trh v podstatě nepřetržitě.

zmrzlina na stole

Ke zpracování ovoce do podoby polotekutých polotovarů však potřebujete vhodné nástroje, nádoby a pracovní zázemí. Zastavme se nyní na okamžik u těch zmíněných nádob. V čem budete uchovávat a transportovat na trh rozmixované hrušky, třešně, maliny nebo jahody? A bude-li se jednat o větší objem ovoce, už máte jasno, o jaké nádoby se jedná?

ovocná zmrzlina

Rádi bychom vám představili IBC skládací kontejner. Jde vysloveně o speciální plastový box pro skladování a přepravu ovoce a zeleniny v tekutém stavu. Nádoba zaujímá tvar kvádru, o úctyhodném objemu tisíc litrů. Není ale plast jako plast, tento materiál je tvrzený, zdravotně nezávadný a s enormní nosností až pět tun. Můžete tedy naplnit ovocnou či zeleninovou šťávou až pět IBC kontejnerů, které vyskládáte na sebe do vysokého komínu. Kontejner je navíc skládací, tím pádem šetří skladové prostory, pokud jej zrovna nemáte čím naplnit.

Práce s IBC kontejnery je efektivní v tom smyslu, že se tekuté složky nenalévají přímo do jejich útrob, ale dovnitř se vždy vloží jednorázová plastová fólie, jakási vložka (samozřejmě opět zdravotně nezávadná), a ta se po vyprázdnění neumývá, ale zlikviduje jako recyklovatelný plast. Tím se zaručí nejvyšší možná jakost přepravovaných potravinářských surovin.